Забезпечення доступу підлітків до повної інформації про сексуальне і репродуктивне здоров'я та права

У 2018-му році громадська організація "Турбота" втілює на Кіровоградщині проект "Забезпечення доступу підлітків до повної інформації про сексуальне і репродуктивне здоров'я та права" - за сприяння Благодійного Фонду та підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF). Зокрема, у рамках проекту було створено трупу соціального театру і його гастролі відбуваються районами Кіровоградщини. Актори і акторки - ученики професійно-технічних закладів міста, - презентують кілька вистав у віддалених райцентрах Кіровоградщини. Непрості рішення часто доводиться приймати несподівано. Але у ситуації можна "не загубитися", якщо "прожити" її завчасно. Наприклад, під час вистави, разом із однолітками!

46718897_2098023790217760_8973263859141836800_n

CommUNITY: Програма по захисту прав внутрішньо переміщених жінок

Програму по захисту прав внутрішньо переміщених жінок «CommUNITY» розпочала у 2017-му році громадська організація «Фундація Прав Людини» (Human Rights Foundation). Партнер програми на Кіровоградщині - громадська організація "Турбота".

Мета проекту – посилення професіоналізму лідерів жіночих організацій, особливо у сільській місцевості, у сферах онлайн правозахисту, а також - розвиток блогерства для запобігання конфліктів та ведення мирних переговорів шляхом об'єднання лідерів у Дніпропетровській, Полтавській, Кіровоградській і Донецькій областях в єдину блог-платформу. Програма реалізовується за фінансової підтримки Фонду Чорноморського співробітництва (Black Sea Trust for Regional Cooperation). У рамках програми у мережі Facebook створено Платформу для блогерів commUNITy, а також запроваджено хештег #UHRF_commUNITY

- У лютому представники ГО "Турбота" взяли участь у Школі на базі Тренінгового центру «Mama Cares», - розповідає керівник організації Андрій Флоренко, який під час Школи виступив також тренером. Далі, за його словами, планується проведення навчального семінару для всіх, кому цікаво стати блогером \ блогеркою у Кропивницькому, а також спільна робота, щоб посилити рівень професіоналізму жінок у таких важливих сферах, як он-лайн право захист через розвиток навичок блогерства.


Перспективи на ринку праці: Естонський досвід

Правозахисна програма для внутрішньо переміщених осіб «Перспективи на ринку праці» стартувала у трьох областях України за ініціативи громадської організації «Фундація Прав Людини» у партнерстві із Естонським жіночим ресурсним центром (ENUT) – за підтримки Посольства Естонії в Україні. Проект спрямовано на сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській, Запорізькій та Львівській областях - із використанням досвіду Естонії. На загальноукраїнському рівні керує проектом «Фундація прав людини», яка активно долучає партнерські організації із регіонів. Координатором проекту у місті Кропивницький та у Кіровоградській області буде громадська організація «Турбота». Її волонтери вже побували на установчій школі у місті Кип’ячка (Київська область), у тренінговому центрі «Mama Cares» та познайомилися із філософією програми та естонськими колегами, які передаватимуть свій досвід українським колегам і внутрішньо переміщеним особам.Жіноче обличчя нової поліції

У червні 2016-го року в обласному художньому музеї у місті Кропивницький відкрилася виставка «Жіноче обличчя нової патрульної поліції». Це відбулося у тому числі за ініціативи громадської організації та «Турбота» - у рамках програми «Активні громадяни» Британської ради в Україні. На виставку було зібрано три десятки фотографій, які журналісти зробили під час присяги нової поліції та на вулицях міста, де дівчата несуть службу. «Підтримати нову генерацію у лавах патрульної поліції Кіровоградщини та привернути увагу до важливості гендерного балансу та ролі жінок у всіх без виключення сферах людської діяльності – таку мету має виставка, - розповідає ініціаторка проекту Ольга Гріднєва, керівниця проекту «Місцеве Самоврядування – Жіночий Портрет», що його здійснює громадська організація «Турбота» за підтримки МБФ «Український Жіночий Фонд». - На початку квітня в Кіровограді презентували виставку "Жінки і конфлікт в Україні". І тоді з'явилась ідея показувати людям роль жінок у різних сферах життя на Кіровоградщині. Перша ластівка - цей проект. Віримо, що будуть і інші!  Свої роботи на виставку подали Ігор Філіпенко (сайт «Фотоінформ»), Олена Карпенко (газета «Україна-Центр»), Анастасія Дзюбак (сайт «Гречка»), Ольга Ткаченко ("Перша Електронна"), Дмитро Семенюк (інформаційна агенція «Українські Національні Новини») та Олександра Бур’яненко (сайт «Тусовка»). Прийшли подивитися на чудові світлини і поліцейські. Для них, до речі, проект став приємним сюрпризом. Заступниця начальника управління патрульної поліції міста Марія Журавель на відкритті зазначила, що це - ще один важливий крок на шляху відновлення довіри до нової поліції, а поліцейські (як дівчата, так і хлопці) зі свого боку обіцяють і надалі служити і захищати містян.


Программа по защите прав внутренне перемещенных лиц с инвалидностью «LITTLE BERTA»

Общественная организация «Турбота» в 2015-м году стала участником программы по защите прав внутренне перемещенной лиц с инвалидностью «LITTLE BERTA». Целью программы, которую реализовывал в Украине «Фонда прав человека» при финансовой поддержке Посольства Федеративной Республики Германия, было усиление активности и профессионализма самоорганизованных групп людей с инвалидностью, волонтерского движения с целью создания эффективной правозащитной программы путем объединения переселенцев с инвалидностью в Кировоградской. Запорожской, Днепропетровской и Харьковской областях.


Місцеве Самоврядування – Жіночий Портрет

Навесні та влітку 2016-го року громадська організація "Турбота" втілила у життя проект "Місцеве Самоврядування – Жіночий Портрет", який підтримав Український Жіночий Фонд. Як розповідає керівник проекту Ольга Гріднєва, метою проекту було привернути увагу громади до ролі жінок у роботі органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади Кіровоградщини, а також посилити їхні професійні та особисті якості, щоб підвищити вплив на формування і реалізацію політики на місцевому рівні. Експерти "Турботи" провели моніторинг кількісного та якісного складу жінок у органах місцевої влади Кіровоградської області, презентували його результати під час круглого столу “Жінки у політиці нашої області” та підготували цикл статей на тему “Жіночі обличчя в Кіровоградській політиці”, а також серію тематичних програм на Кіровоградському Інтернет-телебаченні. Також пройшов семінар для журналістів “Жінки у соціумі” та серія тренінгів “Жіноча школа” із наступних тем: гендер і місцеве самоврядування; розвиток комунікаційних навичок, сучасні інтернет-технології, процеси децентралізації та стратегічне планування.

Новий старт для переселенців: Заняття hand-made

У 2015-м році на Кіровоградщині тривала Програма для внутрішньо переміщених осіб "Разом ми можемо!”, що її реалізовувало громадське об'єднання "Турбота" за кошти, надані у рамках суб-гранту від ГО "Фундація прав людини" - за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва "Black Sea Trust". Надійним партнером проекту була організація "Армія Спасіння" та студія "Мир Креатива". Майстрині Варвара Діордієва та Ірина Чорна, окрім іншого, навчили кілька десятків жінок та молоді, які або тимчасово проживають у Кіровограді, або працюють із переселенцями, створювати вироби із фетру та робити подарунки із цукерками.

turbota_logo