Post Featured Image

Гендерний дисбаланс у школах серед учнів Кропивницького

Протягом кількох останніх років громадська організація "Турбота" приділяє особливу увагу тематиці рівної участі жінок та чоловіків у житі громади, а також захисту прав представників і представниць ЛГБТІК спільноти. Зважаючи на це, а також у співпраці із партнерськими організаціями, такими як "Гендер Зед" та "Прес-клуб реформ", фахівці і фахівчині ГО "Турбота" надають сприяння у проведенні досліджень, організації навчань, публікації різних матеріалів.

Адже важливість гендерного балансу пронизує всі сфери суспільного життя, починаючись від дитсадка чи школи, і закінчуючи парламентом. Зокрема, хочемо навести у приклад результати дослідження, над яким протягом півроку працювала команда нашого партнерського громадського об'єднання, а саме «Асоціації сприяння самоорганізації населення».

Валентина Остапчук, консультантка з комунікації проєкту «Європейська хартія рівності в дії», повідомляє, що під час формування «Ґендерного портрету міста Кропивницького» аналізувалися дані за три роки, в тому числі 40 дитячих садочків, 40 закладів загальної середньої освіти та 6 установ професійно-технічної освіти.

«Ми можемо констатувати, що у 2019 відчутно зменшилась кількість вихованців дошкілля. Це очікуваний наслідок падіння народжуваності дітей протягом останніх двох років. Водночас попри скорочення чисельність постійного населення Кропивницького ми констатуємо збільшення кількості учнів закладів загальної середньої освіти, більшість яких - хлопці»,- зазначає Алла Волошина, координаторка проєкту «Європейська хартія рівності в дії».

За її словами, такі тенденції треба врахувати при складанні і галузевих програм і загально міських програм з соціального розвитку. Зокрема, Програми розвитку освіти міста Кропивницького.

Домінують хлопці і серед вихованців профтехосвітніх закладів. З 2 тисяч 275 від загальної кількості - хлопців 1235. Загалом, на основі різнобічного аналізу можна контатувати: хлопчиків у Кропивницькому народжується більше, ніж дівчаток, але, починаючи із 50-ти річного віку кількість чоловіків стає меншою. Від позначки «20 років» чоловіча смертність у 2-3 рази перевищує жіночу.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.