Post Featured Image

Про проблеми підлітків - мовою соціального театру

Соціальний театр – це дійство, коли до постановки залучаються глядачі, які обговорюють і проживають емоції разом із героями п’єси, шукають вихід з уявної безвихідної ситуації. Спектакль “Твій вибір. Обираєш ти” поставили учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг.

В основі сюжету – звичайна ситуація, коли дівчата і хлопці хочуть бути трохи дорослішими, пірнають у вир почуттів і потім стикаються із недитячими вже проблемами. Глядачі – такі самі молоді дівчата і хлопці, які говорять тією ж мовою, сміються і переживають разом із героями вистави. Чи варто йти до клубу? Чи можна запобігти вагітності? А що відчуває він, як до нього достукатись? Під час вистави лунали різні думки, але всі вони були про те, що власне життя – це особистий вибір, і його дуже тяжко робити після. Значно легше, якщо думати заздалегідь.

Ольга Гріднєва, активістка ГО “Турбота” розповідає, що ця постановка здійснена у рамках проекту «Забезпечення доступу підлітків до повної інформації про сексуальне і репродуктивне здоров'я та права». Форма театру обрана не випадково, адже дійство, що розвертається на сцені, викликає певні емоції у глядачів, а це той “якір”, завдяки якому молоді люди будуть повертатись до своїх переживань ще раз і ще раз. І це – серйозний аргумент на користь того, що інформація про важливість відповідального ставлення до себе і свого репродуктивного здоров’я не перейде у стадію “вивчили і забули”, як це, на жаль, може трапитись після класичних просвітницьких заходів. 

- Дуже тішить, що адміністрація ліцею не боїться експериментувати за впроваджувати нові підходи у виховній діяльності, а також заохочує учнів і учениць самих ставати провідниками для однолітків, - зазначає Ольга Гріднєва.
На юних акторів ще чекають гастролі – дівчата і хлопці повезуть виставу у навчальні заклади області.

Проект «Забезпечення доступу підлітків до повної інформації про сексуальне і репродуктивне здоров'я та права» здійснює Благодійний Фонд "Здоров'я жінки і планування сім'ї" за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF)

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.